|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Automatic Water Perfume Bottle Filling and Capping Machine Bottling Capper Line
| 6 Heads Perfume Filling Machine | |
| production capacity | 30-50pcs/min |
| Working Principle | Vacuum-filling |
| Filling accuracy | ±1mm |
| Power | 220V |
| Air pressure | 0.5-0.7mpa |
| Air supply | Working air pressure ≥6kg/cm2 |
| Weight | About 200kg |
| Bottle Pressing Sleeve Machine | |
| production capacity | 60 pcs/min |
| Pressing Scope | 13-22mm(other sizes need to be customized) |
| Power | 220V |
| Volts | 1.5kw |
| Weight | 500KG |
Photoelectric sensing and locking of bottles






