|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Small Perfume Bottle Pump Crimping Sealing Aluminum Caps Crimper Locker Equipment
| Name | Small Perfume Bottle Pump Crimping Sealing Aluminum Caps Crimper Locker Equipment |
| Capacity | 15-40 bottles/per min |
| Applicable bottle height | 30-300mm |
| Adapted bottle diameter | 15-100mm |
| Diameter of Bottle | 13/15/17/20/22 (Note: Different moulds are required for different diameters of the lid) |
| Machine size | 260*320*510mm |
| Weight | 15kg |
| Working principle | Pneumatic |
| Air pressure | 0.4-0.6MPA |






Using method:
| Package weight | 20kg |
| Package Size | 620*350*300mm |


1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!