|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
This machine is widely used in paper, cosmetics, food, health supplies, audio-visual products, stationery, daily necessities, and other outside the box of transparent film three dimensional packaging.
| Voltage | AC 220V/50HZ 110V/60HZ |
| Power | 9KW |
| Packing size | 55-300mm*20-200mm*10-100mm Making molds according to customer's boxes |
| Temperature range | 0-300 ºC |
| Working Air Pressure | 0.5mpa |
| Size | 3950*1000*1750mm |
| Film width | 420mm (max) |
| Weight | 900KG |





