|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
6 Heads 50ml 100ml 150ml Perfume Bottle Automatic Filling and Capping Line
| 6 Heads Perfume Filling Machine | |
| production capacity | 30-50pcs/min |
| Working Principle | Vacuum-filling |
| Filling accuracy | ±1mm |
| Power | 220V |
| Air pressure | 0.5-0.7mpa |
| Air supply | Working air pressure ≥6kg/cm2 |
| Weight | About 200kg |
| Bottle Grab Machine Specification | |
| production capacity | 30-40 bottles/min |
| Power | 220V |
| Volts | 1.5kw |
| Weight | 200kg |
| Grab Scope | 13-22mm(other sizes need to be customized) |
| Bottle Pressing Sleeve Machine | |
| production capacity | 60 pcs/min |
| Pressing Scope | 13-22mm(other sizes need to be customized) |
| Power | 220V |
| Volts | 1.5kw |
| Weight | 50KG |
Introduction of product parts





1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!