|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | PU |
| Inside Material: | Polyester |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
This conveyor is mainly used to transfer the bottles/metal/plastic bag/paper box/sticker, etc, for the printing work of inkjet printer. It is widely used in cosmetics, Food, Drinking, Medicine, Electric, Auto, etc,it work stable and good,don't have too much trouble to do maintenance.
| Material | Stainless Steel |
| Belt width | 200mm or custom made |
| Conveyor length | 1500mm |
| Conveyor motor | 60W or custom made |
| Conveyor height | 750mm or custom made |
| Side bars | Adjustable |
| Material | Stainless steel 304 |
















1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!