|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Double Sided Square Oval Bottle High Speed Labeling Machine Bottles Labeller
| Product name | Double Sided Square Oval Bottle High Speed Labeling Machine Bottles Labeller |
| Material | Metal |
| Capacity | 30-120 pcs/min |
| Power | 220V/50HZ |
| Applicable bottle diameter | 20-150mm |
| Applicable bottle height | 50-420mm |
| Paper core diameter | 76.2mm |
| Maximum label roll diameter | 350mm |
| Label Length | 20-300mm |
| Label height | 20-170mm |
| Labeling accuracy | ±1mm |
| Rated voltage | 220v/50HZ |
| Weight | 175KG |
| Size of the machine | 3000*1200*1850 |
Simple operation
Easy to get started
A collection of various parameters with one key setting
No more for excessive manual intervention

Labeling bypass correction mechanisms





1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!