|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

| Product name | fully automatic capping machine |
| Voltage | 220V/50HZ |
| Power | 0.75KW |
| Capping height | 50-300mm |
| Belt width | 190mm |
| Belt length | 1000mm |
| Front end bottle position size | 700mm |
| Machine size | 2000*550*1600mm |
Intelligent operation interface:
the intelligent interface is clear at a glance,and the operation is simple and fast










