|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Material | Metal |
| Production capacity | 30-60 bottles/min |
| Working air pressure | 0.4-0.6mpa |
| Capping Scope | Cap diameter 15-22mm . Other sizes need to be customized |
| Power supply | 220V |
| Volts | 1.5kw |
| Weight | 60kg |
| Size | 1200*550*859mm |
| MOQ | 1pcs |
| OEM/ODM | We are source factory , support your OEM/ODM |
| Shipment Method | FEDEX/DHL/UPS/TNT/EMS/BY AIR/BY SEA/DOOR TO DOOR |
| Payment Method | In stock: 100% in advance; Bulk order: 50% payment in advance, rest of 50% balance before shipment. |










