|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product name | Automatic Honey Sesame Chili Oil Peanut Butter Filling Machine |
| Material | Metal |
| Capacity | 20-80 bottles/min |
| Power | 220V/50HZ |
| Filling volume | 10 -1000L more |
| Applicable bottle height | 20-250mm |
| Applicable bottle diameter | 7-100mm |
| Machine size | 2000*900*1550mm |
| Air pressure | 0.5-0.7mpa |
| Heater Wattage | 2000 |
| Hopper size capacity | 40 liters |
| Weight | 150kg |
PLC touch screen operation panel, easily operated
Thermostatic settings 30-100





1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!