|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Automatic Multi-Function Cup Coffee Box Tea Cartoning Fold Packaging Machine
| Production Capacity | 1800-3600 pcs/h depending on carton and material speed. |
| Carton Dimension | Length 80-200mm width 30-80mm height 15-50mm |
| Scope of paper requirements | 300 g/m2≤ |
| Best suited for paper | 350g/m2 ≤450g/m2 |
| Other Requirements for Carton | Carton indentation is not less than 0.4mm, with pre-folding effect, no glue leakage inside the box, and the ear pages need to be chamfered. |
| Material to Carton Clearance Requirement | Clearance between material and carton on one side ≥ 2mm |
| Power | 220V 1Ph |
| Watt | ≈1.1KW |
| Pressure | ≥ 0.6MPa About 60L/min |
| Size | L3635*W1476*H1500mm |
| Weight | Ahout 1500KG |
Pushing Device
Carton Placing Device







1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!