|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Feature:
1. Simple appearance, easy to operate, turn on the power and press the start button to start working. Adjust the speed of the conveyor belt through the frequency converter knob;
| Product name | Bottle Clamp Conveyor Belt |
| Voltage | 220V/50HZ |
| Operation | fully automatic |
| Power | 330W |
| Air pressure | 0.4-0.6MPA |
| Capping range | 18-65mm |
| Bottle height | 70-330mm |
| Capping speed | 20-45pcs/min |
| Machine weight | 90kg |
| Machine size | 75*80*105CM |
| Applicable | plastic/metal cap |





