|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency

Product Description:
| Product process | Propellant gas filling→valve crimping→liquid filling |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 4.0KW |
| Weight | 170kg |
| Working pressure : | 0.5-1.0 MPa |
| Applicable spray can valve | 1 inch (25.4mm) |
| Inflation capability | 800-1200 cans/h |
| Filling capacity | 600-800 cans/h |
| Single-person operation | 14 cans/min |
| Aerosol Can Height | 70-300mm |
| Aerosol can diameter | 35-70mm |








