|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Features:
1.Using far-infrared tube for heating, saving more than 15%
2.Advanced design, stable and reliable performance, efficient power saving, good shrinkage effect, novel and beautiful structure,convenient operation and maintenance, etc.

| Product name | far infrared heat shrink film wrapping machine |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 4KW |
| Operation | fully automatic |
| Current | 26A |
| Temperature | 0-250°C |
| Conveying speed | 0-12m/min |
| Loading | 70kg |
| Conveying method | chain conveying |
| Packaging size | width 490mm* height 290mm* infinite length |
| Film material | PVC/POF/PET/PP/PA/OPS |
| Applicable product | nic, facial mask, mobile phone food, gift, cosmetic |










1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!