|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Suppory,Video Techical Support |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
I. Machine parameters
| Carton Sealing Speed | 10 ctns/min |
| Carton Size | L150-∞×W150-500×H120-500mm(3-inch movement)
L130-∞×W100-500×H100-500mm(2-inch movement)
|
| Conveyor speed | 18m/min |
| Power Supply | 110/220V 50/60Hz 1Phase |
| Power | 240W |
| Adhesive Tape Width | 48/60/75mm |
| Table Height | 600~750mm |
| Machine dimension | L850xW850xH1000mm |
| Machine weight | 130KG |
Strong power, not only large load capacity but also stable conveying









