|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Video Guidance |
| Warranty: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Semi Automatic Bottle Washing Pipe Cutting Perfume Vacuum Filling Crimping Line




| Plastic Pipe Tube Cutting Machine | |
| Capacity | 20-40 bottles/ min |
| Maximum piping diameter | 10mm |
| Adapted cutting range | 40-300mm |
| Machine size | 200*300*440mm |
| Weight | 7.5kg |
| Working principle | Pneumatic |
| Air pressure | 0.4-0.6MPA |
| Air Bottle Washing | |
| Capacity | 1500-2000 bottles/ hour |
| Diameter of Bottle | 10-80mm(customizable) |
| Machine size | 700*610*1320mm |
| Weight | 80KG |
| Working principle | Pneumatic |
| Air pressure | 0.4-0.6MPA |
| Semi Automatic Perfume Filler Machine | |
| Material | Metal |
| Capacity | 40-60 bottles/min |
| Power | 220V/50HZ |
| Filling volume | 10-500ml |
| Applicable bottle height | 50-300mm |
| Applicable bottle diameter | 7-100mm |
| Machine size | 750*600*1600mm |
| Air pressure | 0.4-0.6mpa |
| Weight | 50kg |
| Semi-automatic Plastic Bottle Perfume Capping Machine | |
| Capacity | 20-40 bottles/ min |
| Applicable bottle height | 15-300mm (can be customised) |
| Adapted bottle range | 10-50mm (can be customised) |
| Diameter of Bottle | 13/15/17/20/22 (Note: Different moulds are required for different diameters of the lid) |
| Machine size | 260*320*510mm |
| Weight | 15kg |
| Working principle | Pneumatic |
| Air pressure | 0.4-0.6MPA |






1. Are you a machine manufacturer or trading company?
We are a reliable machine manufacturer that could gives u best service. And our machine can be customized by client's requirement. Welcome to visit our factory!